1f

Створюємо "Домашній кінотеатр" своїми руками

 
Мова піде про те, як в домашніх умовах створити свій «маленький кінотеатр», при цьому не купуючи дорогущих ресиверів або не змінюючи свою якісну дерев'яну акустичну систему 5.1 або 2.1 на дорогущую «пластикову» (іноді з набагато гіршим звучанням) тільки через наявність цифрового входу.
 
Маючи хорошу стару дерев'яну акустику, багато хто не знає, як її можна підключити до  приставки TV BOX  сучасного телевізора, медіа плеєру, цифровому тюнеру і т.д., у якого є оптичний (Optical, Toslink, Spdif) або коаксіальний (Coaxial) вихід. Телевізор не призначений для відтворення всієї повноти звукових спецефектів. Навіть якщо Ви придбаєте дорогу сучасну модель, то прекрасної якості звучання не отримаєте. Його динаміки просто не здатні відтворювати звуки широкого діапазону частот і тим більше створити ефект «кінозал».
 
Домашній кінотеатр ж створює неповторну звукову атмосферу при перегляді фільмів - звукові ефекти переносять Вас в сам центр подій. Ідеальне розташування акустичної системи в кімнаті повинно бути таким:
Так само варто врахувати різницю між псевдо 5.1 і реальним 5.1 звуком.
 
Псевдо 5.1 - це перетворення стерео 2.0, в так званий, віртуальний (псевдо) 5.1 звук. У цьому випадку мова і спецефекти буде грати у всіх колонках з ефектом стерео. Багато хто думає, що так і повинно бути, але нічого спільного з реальним 5.1 там нету!
 
У реальному 5.1 звучанні (фільм мати звуковий формат записи Dolby Digital (AC3), DTS), звучання кожної колонки розділене і повинно бути так:
 
Центральна колонка (CENTER) - звучить тільки мова;
 
Передні (фронтальні - FL, FR) і задні (тилові - SL, SR) - музика і спецефекти;
 
Саб - тільки низькі частоти.
 
Якщо це все перемішано - значить це зовсім не реальний звук 5.1.
 
Хто хоча б раз був у сучасному кінотеатрі - різницю почує відразу.
 
Як ми говорили раніше, у пристрої відтворення ( приставка TV BOX ,телевізор, медіа плеєр, цифровий тюнер, звукова карта комп'ютера, PS3, XBOX360, Blue-Ray, DVD-плеєр) повинен бути цифровий вихід - оптичний (Optical, Toslink, Spdif) або коаксіальний (Coaxial ).
 
Роз'єм і кабель для підключення по оптиці і коаксіалі виглядають так:

   

Оптичний кабель Toslink - волоконно-оптичний кабель.
 
Коаксіальний кабель - це той же кабель RCA, але він товщі і повинен мати опір 75 Ом.
 
Задня панель акустики, яку Ви будите підключати, повинна мати такий вигляд:

 или 

Розглянемо пристрій, який зможе перетворити цифровий звук в аналоговий 5.1 (6-и канальний). Називається такий пристрій декодером цифрового звуку або аудіо декодером.
 
З недорогих таких пристроїв, розглянемо аудіо декодер фірми ASK - 5.1 Digital Audio Decoder with USB Multi-Media, модель ADSW0007M1. Цей аудіо декодер більш новий, має вбудований мульти-медіа плеєр, а також є пульт дистанційного керування.

За допомогою коаксіального або оптичного кабелю Toslink з'єднуємо пристрій відтворення звуку з аудіо декодером.

Далі з'єднуємо 6-ю кабелями RCA вихід декодер з входом акустики.

Пультом або кнопкою вибираємо потрібний вхід в аудіо декодере (оптичний, коаксіальний або USB-медіа плеєр), який будить відтворюватися на нашій акустиці. Якщо вибрати вхід USB (загориться відповідний світлодіод) - можна в меню вибрати звук 5.1 або 2.0, протестувати свою акустику по кожному каналу, вибрати потрібні налаштування еквалайзера, прослухати музику, перегорнути фотографії, а також переглянути фільми з реальним звучанням 5.1, підключивши USB-накопичувач .

Приємного перегляду!

Працює на OpenCart
DECODER.COM.UA © 2024